Kategorie:

Jaki telefon wybrać…

Avatar
Opublikowane przez Jakub

Wpis archiwalny

Prezentowana lista nie jest aktualna

Często znajomi pytają mnie jaki telefon wybrać. W poniższym wpisie spróbuję zaproponować kilka egzemplarzy urządzeń działających bardzo sprawnie. Zanim jednak przejdziesz do listy telefonów zapoznaj się z założeniami.

Założenia

Poniższe propozycje opierają się na pewnych założeniach. Oto niektóre z nich:

 • minimum 32 GB pamięci na dane
 • czysty system Android bez masy dodatkowego oprogramowania i wielu niepotrzebnych funkcji
 • procesor pozwalający na swobodną pracę
 • minimum 3 GB RAM

Dlaczego takie założenia? Wielu producentów oferuje tanie modele telefonów, które zawierają ogromne ilości nikomu nie potrzebnego oprogramowania. Znaczna część ludzi nigdy nie użyje „Lusterka”, dwóch programów do poczty, chmury Dropbox czy HiCare. Ludzie nie potrzebują dwudziestu opcji wyglądu pulpitu. Spora część użytkowników potrzebuje tylko aby telefon działał sprawnie. Wszystkie potrzebne aplikacje sobie doinstalują.

Poniższe zestawienie zawiera telefony posiadające czystego Androida oraz te, które przynależą do programu Android One. Program ten zapewnia aktualizacje do nowej wersji systemu.


Telefon bez limitu budżetowego

NOKIA 8 Scirocco

Ekran 5,5 cala, 6 GB pamięci RAM, 128GB pamięci wewnętrznej. Posiada NFC i ładowanie indukcyjne. Minusem jest wysoka cena i nie najlepszy aparat.

Google Pixel 2 / 3

Smartfony z serii Pixel to oryginalne produkty Google. Posiadają oryginalny system i znakomite aparaty. Wadą jest wysoka cena i brak oficjalnej dystrybucji w Polsce. Google Pixel 2 posiada ekran 5 cali a Google Pixel 3 XL ekran 6.3 cala.


Telefony do 1500 zł

Nokia 8.1

Portal Android.com.pl ocenił smartfona następująco:

Nokia 8.1 to świetny smartfon i z pewnością jeden z najciekawszych w swojej cenie. Może nie oferuje flagowych podzespołów, ale tak naprawdę nie ma żadnej poważnej wady. Wystający aparat potrafi irytować, ale to niestety domena wielu dzisiejszych modeli.

Link do recenzji tutaj.

Nokia 7 Plus

Recenzja wideo Nokii 7 Plus

Motorola One Vision 4/128GB

Inne polecane telefony w tym przedziale cenowym:

 • Nokia 8
 • Motorola G7

Motorola One

Telefony do 1000 zł

 • Nokia 7.1
 • Motorola One
 • Nokia 6.1

Telefony do 800 zł

Xiaomi Mi A2

Jeden z najciekawszych produktów z czystym Androidem. Posiada 32 GB pamięci (dostępne są wersje z 64 i 128GB pamięci). Procesor to Snapdragon 660. Ilość pamięći RAM to 4 lub 6 GB. Jest bardzo szybki i chwalony za kulturę pracy. Minusem jest brak NFC do płatności zbliżeniowych telefonem.

Xiaomi Mi A2 Lite

Kolejny bardzo udany telefon Chińskiego producenta. Od starszego brata odróżnia się słabszym procesorem – Snapdragon 625 oraz mniejszymi wymiarami. Posiada też większa baterię oraz słabszy aparat. Tak samo jak spora część chińskich telefonów nie posiada NFC. Chwalony jest za bardzo sprawną pracę i czysty system Android.

Inne polecane telefony:

 • Motorola G6
 • Motorola G5S
 • MOTOROLA Moto E5 Plus (wersja 3 GB RAM / 32 GB pamięci wewnętrznej)