25-08-2023

Jedzie do mnie nowa drukarka atramentowa, a właściwie urządzenie wielofunkcyjne. Niestety stary Canon IP2000 po 4,5 roku pracy wyzionął ducha…

 

Główne założenia przy zakupie drukarki:

  • koszty tuszy muszą być niskie
  • urządzenie musi mieć WiFi
  • skaner i funkcje ksero by się przydały

Wybór padł na Brother DCP-J315W. Maszyna spełnia wszystkie wymagania – tusz oryginalny kosztuje 35 zł, a zamienniki można kupić za 10 – 12 zł, więc jest to chyba dobry wybór. Zobaczymy co pokaże. Koszt 375 zł w sklepie kurtmedia.pl

25.10.2011

Drukarka do mnie przyjechała. Pierwsze wrażenie – duża. Ale duża musi być – ma przecież skaner i wbudowany zasilacz.

Proces uruchomienia jest stosunkowo prosty. Sprowadza się do odklejenia wszystkich taśm mocujących i włączenia drukarki. Po chwili urządzenie prosi o włożenie pojemników z tuszami co należy zrobić. Proces wstępnego czyszczenia trwał około 3-4 minut.

Kolejny krok to podłączenie do sieci WiFi, co też odbywa się bez problemów. Urządzenie skanuje sieci bezprzewodowe i pozwala połączyć się z wybraną. Po wpisaniu hasła następuje połączenie. Szybko i sprawnie.

Instalacja sterowników to też prosta sprawa. Program sterownika sprawia wrażenie prostego i szybkiego. Instalator wyszukuje drukarkę i szybko ją instaluje. Żadnych problemów w tej kwestii nie stwierdziłem.

Plastiki z jakich jest zrobiona drukarka Brother DCP-J315W sprawiają wrażenie tanich i cienkich, co może nasuwać obawy o ich trwałość.

Więcej opinii wkrótce…

 

Dodaj komentarz