Kategorie:

HTC Wildfire – test długodystansowy, opinie

Avatar
Opublikowane przez Jakub

Od kilku dni jestem posiadaczem HTC Widfire – smartfona opartego na Androidzie.

O specyfikacji nie będe się rozpisywal – jest to smartfon z niższej półki – oferuje jednak wszystkto co przeciętny użytkownik może oczekiwać. W poniższym artykule bedę opisywał wrazenia z jego użytkowania. Zapraszam zatem do regularnych odwiedzin.

Dane telefonu HTC Wildfire

Dzień pierwszy – rozpakowanie i pierwszy kontakt.

Pudełko z telefonem jest małe, zawiera jednak wszystko co potrzeba, kabel USB, ładowarkę i słuchawki. Szybko włozyłem do telefonu kartę microSD 4 GB, karte SIM i odpaliłem telefon. Chwilę zabrało mi połapanie się w interfejsie – jakże innym od poczciwego Symbiana w Nokii 5530 XM. Bawiłem się nim chwilę…

Pierwsze pytanie – jak przenieść kontakty. Rzut oka na instrukcję: telefon zawiera kreator transferu. Jakie było moje zaskoczenie gdy udało się bez problemu prztransferować kontakty, wpisy w kalendarzu i SMSy. Duzy plus dla HTC.

Następne kroki to synchronizacja muzyki – żadnych problemów. Kolejne to zabawa widgetami – super prosta sprawa. Ilośc pupitów aż za duża 😉 .

Przyszedł więc czas na konfigurację sieci WiFi – tutaj napotkałem małe problemy – klawiatura ekranowa nie pozwalała mi wpisać hasla do sieci – zawsze robiłem jakies błędy. Dopiero za którymś razem udało się wpisac hasło bez problemów.

Poszukałem tez Android Market i zacząłem przeglądać – i tu niespodzianka – nie wiedzieć czemu pojawił się komunikat: „Aplikacja przestała odpowiadać, przepraszamy” Ale numer – zawiesiłem telefon 🙂 Na szczęście po wybraniu ANULUJ działało dalej.

Po pól  godzinie zabawy stwierdzilem że.. warto gdzies zadzwonić. Interfejs jest intuicyjny – bez problemu da się połapać – tylko kwestia przyzwyczajenia 🙂

Dzień drugi

Zauważyłem że czasami jak nie zablokuję klawiatury to usuwam przez pomyłkę widgety (dotykając ekranu) – straszenie wkurzające.

Głośnik jest od spodu telefonu – kładąc telefon „na plecach” nie słychać muzyki :).

Intefejs dziala fajowo – ale pierwsze co trzeba zrobić to: ściągnąć Task Killera i zacząć panowac nad połączeniami internetowymi.

Task killer pozwala wyłączyć programy które działają w tle. Nie wiem dlaczego, nikt nie wpadł na pomysł że użytkownik może chcieć.. niektóre programy po prostu zamykac? A tak trzeba używać dodatkowego widgetu/programu.

Internet to w tym fonie podstawa. Świetny widget na ekranie startowym pozwala panować nad WiFi / Bluetooth i resztą. Ważne jest jednak żeby nie pozwolić telefonowi na ciągłe korzystanie z netu. Szkoda baterii i pieniędzy (jezeli ktoś nie ma pakietu internetowego to szybko to odczuje… 🙂 )

Dzień trzeci

Telefon działa – baterię trzeba ładować codziennie (duzo się bawię.). Brakuje mi dobrego zarządzania kalendarzem – ale do tego pewnie jeszcze dojde.

Po pierwszym miesiącu (17 marca 2011)

Zdecydowanie telefon był dobrym zakupem – możliwości jakie daje zdecydowanie niwelują jego wady. To fakt że wyświetlacz o niezbyt dużej rozdzielczości psuje efekt ale dla przeciętnego użytkownika (i nie tylko) całkowicie wystarczy.

Czułość i jakość wyświetlacza dotykowego jest na bardzo wysokim poziomie. Praktycznie nie ma problemów z „trafianiem” w obiekty na ekranie. Jednak trzymając w ręce telefon czasami zdarza się przypadkowo nacisnąć coś na ekranie – i to przeszkadza.

Bardzo niewygodnie pisało mi się też na klawiaturze dotykowej. Rozwiązaniem było doinstalowanie programu/klawiatury typu SWYPE. Komfort pisania zdecydowanie wyższy, aczkolwiek i tak zdarza się popełnić błędy…

Drugi miesiąc (aktualizacja 17.04.2011)

W obszarze powiadomień pojawiła się informacja, że jest za mało miejsca w pamięci telefonu. W ustawieniach pokazuje, że zostało tylko 17MB. Wszedłem w zarządzanie aplikacjami i poprzenosiłem częśc dużych aplikakcji na kartę SD. Teraz mam 32 MB wolnej pamięci w telefonie i jest dobrze :).

Podstawa w tym telefonie to dodatkowe aplikacje. Lista zadań czy Wifi Analizer ułatwiają pracę. Warto pogrzebać w Markecie za nowym softem. Ale tu przykra niespodzianka – nowy Firefox na Androida nie działa na Wildfire. Urządzenie pewnie ma zbyt słabe bebechy… 🙂

Bardzo fajnym programem jest Filexpert. Posiada on bardzo wygodną funkcję – serwera HTTP i FTP. Umożliwa to w sieci lokalnej udostepnić pliki telefonu poprzez przeglądarkę internetową. Wpisując w pole adresu adres IP telefonu można szybko przegrać dane z telefonu i wysłać pliki. Ten sposób można wykorzystać też w… innych sieciach WiFi. Będąc na przykład u znajomych nie trzeba ani kabla, ani bluetooth’a żeby coś zrzucić do komputera znajomych…

Przykładowe fotki